V neděli 9.12. se na Hamru uskutečnilo první kolo Přeboru Prahy družstev staršího žactva. V elitních skupinách si v bojích o postup na Mistrovství ČR naše týmy nevedly vůbec špatně!

Zatímco v chlapcích jsme měli v první třídě pouze jedno družstvo, v dívkách hned tři. Kluci (David Sochor, Vašek Podrazil a Ondra Melíšek) se v prvním zápase vypořádali s KST FZŠ Trávníčkova A bez větších problémů 3:0. Ve druhém zápase, ač vedli 2:0, se zápas s TTC Elizza B protáhl do pátého rozhodujícího zápasu, který Vašek vyhrál nad Zachardou ve čtyřech setech a tím vyhráli naši kluci 3:2. S Kotlářkou je čekal nejtěžší souboj. V prvním zápase sehrál David velmi vyrovnaný zápas proti Kopeckému, v pátém setu ale podlehl 12:14. Šíp a Gajda si poté poradili i s Vaškem a Ondrou. V posledním zápase se Slavojem naše áčko vyhrálo 3:1 a obsadilo tak zatím druhé místo v tabulce!

Dívčí áčko (Naty Handlová, Andrea Jungwirthová) se v prvních dvou zápasech utkalo s oddílovými týmy, se kterými vyhrálo 3:0. Ve stejném poměru vyzrálo i nad TTC Elizza. V posledním zápase na ně čekala SK DDM Kotlářka Praha v silném složení. V prvním zápase Naty sehrála s Pokornou napínavý zápas na pět setů, kdy ale nakonec od stolu odcházela s výhrou levoruká hráčka z Kotlářky. Zkušená Sommerová pak byla nad Andrejčiny síly. Čtyřhru ovládly soupeřky a bylo rozhodnuto. Naty s Andreou se ale zatím drží na pěkném druhém místě!

Béčko (Kája Jaroňová a Áďa Nosková) v prvním zápase nestačilo na své spoluhráčky z áčka. Ve druhém zápase bojovaly holky proti starším Kotlářským soupeřkám, avšak smolně. S naším céčkem vyhrály 3:1, poté vyzrály stejným poměrem i nad TTC Elizza a obsadily tak třetí místo!

Sparťanské céčko (Naty Fabiánová a Terezka Melíšková) bojovalo hned v prvním zápase s Elizzou. Stav 0:2 pro Elizzu dokázaly naše hráčky srovnat, v rozhodujícím zápase byla Kateřina Malá bohužel nad Terezky síly, a i když skončil čtvrtý set o pouhé dva míčky, z celkového vítězství se radovaly soupeřky. S áčkem prohrály holky 0:3 a s béčkem 1:3. S Kotlářkou, přestože byl celkový výsledek jednoznačný, Terezka bojovala s Bendovou až do pátého setu, kde vyhrála 11:6 Bendová. Céčko je tedy zatím na pátém místě.

Druhé kolo se uskuteční 6. dubna. V tomto kole se rozhodne, kdo se dostane z Prahy na MČR družstev!