V neděli 13. ledna se už tradičně na Hamru konalo první Grand Prix mládeže v tomto roce. Zúčastnilo se ho mezi stovkou hráčů i čtrnáct sparťanů! Nejvíce se nám dařilo ve čtyřhrách, odkud bereme všechny tři kovy plus bronz a zlato z turnajů B kategorie!

V dorostu jsme měli v turnaji A celkem sedm našich nadějí. Nejlépe se umístil David Sochor, který postoupil do hlavní soutěže ze druhého místa ve skupině, tam prohrál pouze se slavojáckým Petrem Vaňkem (pozdějším vítězem turnaje). V prvním kole však prohrál s bohnickým Ondřejem Kadavým, což ho dostalo do zápasů o 5.-8. místo. Zde vyhrál nad vršovickým Filipem Veselým a v posledním zápase vyhrál i nad spoluhráčkou Naty Handlovou. Umístil se na pěkném 5. místě.

Naty Handlová postupovala taktéž do hlavní soutěže ze druhého místa ve skupině. Mezi osmi ji ale vyřadil elizzácký Jáchym Zacharda. V bojích o 5.-8. místo si následně poradila s Veronikou Šimůnkovou ze Slavoje a poté prohrála s Davidem. Obsadila celkové šesté místo.

Ve dvouhrách o 9.-16. místo se nejdále dostal Adam Sochor, který ve skupině skončil na třetím místě a v prvním kole porazil hodonínskou Rebeku Žižkovskou, následně kotlářského Lanžhotského a v závěru porazil v pěti setech Michala Redlicha (KST FZŠ Trávníčkova). Skončil tak na celkovém 9. místě.

Dan Skopec skončil ve skupině na čtvrtém místě. V prvním kole vyhrál nad spoluhráčem Petrem Šustou v pěti setech, pak ale prohrál s Michalem Redlichem. Skončil na 12. místě.

Ve skupině Anety Kohlmannové se počítaly sety a na jejich poměr skončila až na třetím místě. V prvním kole po dlouhém zápase s kotlářským obranářem Lanžhotským prohrála, a to jí uvedlo do bojů o 13.-16. místo. Tam si poradila s hodonínskou Žižkovskou a v posledním zápase vyhrála v pěti setech nad Petrem Šustou. Obsadila tak celkové 13. místo.

Petr Šusta skončil ve skupině taktéž na třetím místě. První prohrané kolo s Danem ho poslalo do kola o 13.-16. místo, kde vyhrál nad spoluhráčem Martinem Brukem a poté prohrál s Anetou. Skončil tedy na 14. místě.

Martina Bruka poslalo čtvrté místo ve skupině také do zápasů o 9.-16. místo, kde však bohužel prohrál s Redlichem. Následně prohrál s Petrem, ale poslední zápas se Žižkovskou už vzal do vlastních rukou. Skončil na 15. místě.

V turnaji B startovala Naty Fabiánová, Andrea Jungwirthová a Vašek Matoušek.

Andrejce se dařilo nevíce, když začala turnaj prvenstvím ve skupině. V prvním kole hlavní soutěže vyhrála všechny své zápasy bez větších problémů a ve finále porazila elizzáckého Vítězslava Lamoše v pěti setech, tím si zajistila i zlatý kov z turnaje B a na příštím turnaji účast v elitním turnaji A!

Vašek na svém prvním turnaji dorostu nehrál vůbec špatně. Uhrál si cenné prvenství ve skupině, když neprohrál jediný zápas. V prvním kole ale bohužel narazil na Slavíčka ze Slavoje, kde si neporadil se soupeřovou trávou a tím v turnaji končil. Obsadil tak 9.-16. místo.

Naty vyhrála svoji “holčičí“ skupinu, když porazila vršovickou Blažkovou a Bendovou z Kotlářky. V prvním kole pak ale nestačila na Makaru ze Slaného a tím pro ni turnaj končil. Obsadila 9.-16. místo.

Ve čtyřhře dorostu se nám ale dařilo skvěle! Celkovým vítězem se stal Daniel Skopec s jeho spoluhráčem z Elizzy, s Jáchymem Zachardou! Ve finále se utkali navíc s bratry Sochorovými a tím si i oni vybojovali další cenný kov!

V mladších bojovali Adéla Nosková, Kája Jaroňová, Jenda Marhol a Pavel Šourek.

Nejlépe se vedlo Káje Jaroňové v turnaji A, když postoupila ze své skupiny z druhého místa, kde prohrála pouze s Řeháčkem ze Slaného. V prvním kole však nestačila v koncovce pátého setu na ústeckého Radima Nechybu. To jí poslalo do bojů o 5.-8. místo. Zde porazila benešovského Plíška, v posledním zápase ale už nestačila na Vaigla z Vlašimi. Obsadila tak celkové šesté místo.

Jendu Marhola poslalo páté místo ve skupině do skupiny o udržení v turnaji A, kde si uhrál druhé místo a tím si udržel svoji pozici v áčku. Skončil tedy na celkovém 18. místě.

Áďa Nosková si ve skupině v turnaji B uhrála třetí místo a tím hrála soutěž útěchy. Kde se jí dařilo! Prošla prvním a druhým kolem až do semifinále, tam už nestačila na Makarovou ze Slaného. I tak si ale odnášela cenný bronz!

Pavel Šourek potvrdil nasazení ve skupině, když si uhrál její prvenství. Byl nasazen do druhého kola, kde ale prohrál s vlašimskou Jírovou ve čtyřech setech.

Kája Jaroňová společně s ústeckým Kabelkou vybojovala v deblu další a poslední medaili, když se probojovali do semifinále! Tam už nestačili na pár Rek/Nádvorník.