Dne 27.1. se na Hamru uskutečnilo první letošní Grand Prix staršího a nejmladšího žactva. Sparťanům se tam velmi dařilo. Bereme 6 medailí a dva tituly!

Bezpochyby se v neděli dařilo Martinu Jandusovi v nejmladších a Davidu Sochorovi ve starších. Oba si vybojovali cenné prvenství v turnajích, když oba v za celý den ztratili v singlech pouhé dva sety a ve finále porazili své kotlářské soupeře s trávou! Martin si poradil s Filipem Kauckým a David zase s Jonášem Gajdou! Gratulujeme!

Naty Handlová si taktéž nevedla špatně! Ve skupině ztratila pouze jeden set a dostala se až do semifinále, kde ji vyřadil David. O 3.-4. místo poté porazila Adama Krčka ze Slaného a vybojovala si tak cenný bronz!

V turnaji A si také ve starších zahráli Honza Marhol, Kája Jaroňová a Ondra Melíšek. Ondra skončil ve skupině na čtvrtém místě, což ho poslalo do bojů o 9.-16. místo. Tam ho zastavil až plzeňský Jůza a umístil se tam na 10. místě.

Honza s Kájou skončili ve skupinách na pátých nepostupových místech, což je seslalo do skupiny o udržení v turnaji A. Tam Kája prohrála jen s kotlářským Kubíčkem, ale i tak se umístila na 17. místě, což jí udrželo v áčku. Honza bohužel nenašel taktiku na své soupeře a skončil na 20. místě.

Turnaj B odehráli Naty Fabiánová, Terezka Melíšková a Petr Nedělka. Naty druhé místo ve skupině dostalo do hlavní soutěže, kam byla nasazena až do druhého kola. Tam bohužel ale nestačila na elizzáckého Vavrouška. Obsadila tak 9.-16. místo. Vašek Matoušek si uhrál druhé místo ve skupině a také hrál hlavní soutěž. Bohužel ale hrál jedno ze dvou předkol a zde prohrál s kotlářským Mihalachim v pátém setu, a tím pro něj turnaj končil. Obsadil 17.-18. místo.

Terezka v prvním kole útěchy prohrála s jejím pozdějším vítězem, s Čmerdou a Petr již po čtyřhrách útěchu nehrál.

V nejmladších ještě bojovala v turnaji A Áďa Nosková, kterou páté místo ve skupině dostalo do skupiny o udržení, kde si dvěma výhrami zajistila účast v áčku i na příštím turnaji.

Ve čtyřhrách se nám také dařilo, a to v obou kategoriích! Martin Jandus spolu s Lukášem Martinkem z TTC Praha se probojovali až do finále, kde je porazila dvojice Bertho/Kaucký. Ve starším žactvu se zase dvojice Handlová/ Lamoš (Elizza) a David/Ondra dostali do semifinále! Gratulujeme!