Mistrovství ČR mužů a žen 2019 odstartovalo 1. března tradiční páteční kvalifikací. Na startovních listinách se prezentovalo celkem 133 hráčů a 94 hráček.

Kvalifikace se skládala ze dvou částí. V jejím prvním stupni bojovali hráči a hráčky ve tří až čtyřčlenných skupinách a pouze vítězové skupin si zajistili postup do druhého stupně. Tam už se hrálo formou K.O. o postup do hlavní soutěže k nejlepším, přímo nasazeným 16 ženám a 32 mužům.

Za Spartu se na vrcholnou událost českého pinku nominovala letos hned tři děvčata!

Naty Handlová, Andrea Jungwirthová a Aneta Kohlmannová odvedly skvělé výkony v těžkých zápasech!

Nejlépe si vedla Aneta Kohlmannová, která byla nasazena jako jednička ve své skupině a své nasazení si dokázala v Teplicích obhájit! V prvním zápase sice už prohrávala s toužimskou Maškovou 0:2 a 7:10 ve třetím setu, nevzdala se však, otočila průběh utkání a zápas dotáhla do vítězného konce. Ve druhém zápase vyhrála nad Bačinovou z SK Dobré ve čtyřech setech, tím jí čekala bitva o postup se svojí ligovou spoluhráčkou, se Škopkovou. V prvních dvou setech Aneta prohrála v koncovkách, kdy ještě trochu válčila se soupeřčiným anťákem. Ale stejně jako v úvodním zápase se nevzdala, nepříznivý stav 7:9 v pátém dokázala otočit ve svůj prospěch a zaslouženě se tak mohla radovat z cenného postupu do druhé kvalifikační fáze! Tam už byla havířovská Hrabicová nad její síly. Ze svých pěti startů na MČR si tak Aneta odvezla svůj nejlepší výsledek a zároveň krásný dárek ke svým osmnáctým narozeninám.

Naty Handlová měla jako jediná ze sparťanek pouze tříčlennou skupinu. V prvním zápase se utkala s litoměřickou Petržílkovou, kde musela taktéž otáčet stav z 0:2 na sety. Ve čtvrtém setu navíc prohrávala 8:10, zabojovala však a zápas pokračoval do pátého setu. Tam už v koncovce své soupeřce bohužel nestačila a odcházela od stolu se smolnou prohrou. Ve druhém, a zároveň posledním zápase, hrála s první nasazenou hráčkou v kvalifikaci a současně druhou nejlepší juniorkou v republice, se Štěpánovou z SKST Havířov. Naty se ale nezalekla a sehrála s ní velmi mnoho krásných výměn, mnohem zkušenější favoritka si ale vítězství ve všech třech setech pohlídala. Třetí místo přinese Naty její první nemalé body do republikového žebříčku žen!

Andrea Jungwirthová byla ve své skupině krůček od vítězství se vsetínskou Hnátkovou, když stejně jako holky obracela stav utkání z 0:2 na 2:2, ale ve vyrovnaném rozhodujícím setu bohužel těsně prohrála. S vlašimskou Polívkovou prohrála ve třech setech a plzeňské Bydžovské podlehla 1:3, přestože v pěkném zápase odehrála tři vyrovnané koncovky. Umístila se tak ve skupině na čtvrtém místě, které jí také dává první body do žebříčku ČR.