Naše Sparťanky A (HANDLOVÁ, JUNGWIRTHOVÁ, JAROŇOVÁ) si celou sezónu nevedly vůbec špatně v divizi, kterou hned v prvním roce vyhrály! O tomto víkendu je čekala kvalifikace (baráž) o to, zda postoupí i do 2. ligy. Zvládly to opět na jedničku!

Sparta byla nalosovaná do skupiny B společně s dalšími vítězkami divizí libereckého a královehradeckého kraje (Liberec a Dvůr Králové). Nový Bor zde bojoval o udržení v lize.

V prvním zápase nás čekaly Východočešky. Andrea s Naty začaly dobře už při čtyřhře, když soupeřky z Dvora Králové porazily ve čtyřech setech. Nadále si vedly skvěle až do konečného vítězného šestého bodu. Výhra 6:1 je posunula o důležitý krok blíž k postupu.

V utkání proti Liberci B holky ztratily dohromady pouhé dva sety! Výhra 6:0 jim už zajistila postup alespoň ze druhého místa a holky hrály uvolněněji proti posledním, papírově nejtěžším, soupeřkám z Nového Boru.

Tady Sparťanky ve čtyřhře zvládly tři koncovky ze čtyř setů a tím zajistily důležitý první bod. Andrea s Naty poté přispěly dvěma dalšími body a Kája otočila téměř “ztracený“ stav v pátém setu nad Svobodovou z 2:7 na 11:8 a tím zapečetila celkovou výhru 6:1 a celkové první místo rovněž přímo postupové v kvalifikaci!

Sparta bude mít tedy po mnoha letech opět ligové zastoupení i v soutěži žen pro příští sezónu, kde se nám nadějné hráčky představí v říjnu v prvních zápasech! Gratulujeme!