V sobotu 18.května se ve vršovické herně odehrál poslední ze závěrečných turnajů GP Masters mládeže. Celý letošní seriál turnajů uzavřelo šestnáct nejlepších starších žáků a žákyň včetně čtyř našich zástupců.

David SOCHOR ještě před turnajem kraloval celému žebříčku staršího žactva. V prvním stupni, tedy v jedné ze dvou osmičlenných skupin, prohrál s Černým, Gajdou a Jůzou. To ho dostalo na čtvrtou příčku, která znamenala následnou skupinu o 5.-8. místo, kde se mu ale bohužel započítala prohra s kotlářským obranářem Gajdou. V pátém setu podlehl boleslavské Botkové a s Krčkem vyhrál ve třech setech. Umístil se tím na šestém místě a v celkovém pořadí ho přeběhl Kopecký z Kotlářky. I tak si ale odnášel cenný pohár za druhé místo! Gratulujeme!

Naty HANDLOVÁ si na turnaji zahrála dosyta. V úvodní skupině odehrála čtyři pětisetové zápasy, z nichž dva smolně prohrála v koncovce. Tři výhry ji dostaly do skupiny o 9.-12. místo. Tady zvítězila nad Košackým ve čtyřech setech a poté zvítězila i v “sesterském“ oddílovém souboji s Andreou JUNGWIRTHOVOU ve třech setech. Obsadila 9. místo a v celkovém pořadí zůstala těsně pod bednou, na “bramborové“ příčce, ovšem nejvýše ze všech zúčastněných starších žákyň.

Andrea JUNGWIRTHOVÁ skončila, stejně jako Naty, v úvodní skupině se třemi výhrami. Ve skupině o 9.-12. místo prohrála v pátém setu s Vydrovou, ale s Košackým zvítězila ve čtyřech setech. Umístila se tak na 10. místě. Na žebříčku GP jí za letošek patří deváté místo.

Ondra MELÍŠEK na úvod vyhrál dvě utkání, a to proti Botkové a Reinovi. Ve skupině o 13.-16. místo pak zvítězil ve třech setech s Lamošem a prohrál s Adamem Rekem. Umístil se na čtrnáctém místě a za letošní ročník mu náleží 16. místo.