Patnáctý ročník mezinárodního turnaje mládeže Velká cena Prahy se ve dnech 24.-26. května odehrál souběžně ve dvou halách na Jižním Městě za rekordní účasti 534 hráčů a hráček ze 14 zemí. Náš klub opět nechyběl, celkem zde bojovalo 14 sparťanů.

Třídenní maraton už tradičně zahájily soutěže družstev.

V nejmladších žákyních (celkem 18 týmů) Áďa Nosková spolu s J. Lahodnou (Lomnice nad Lužnicí) skončily ve skupině na třetím místě, v útěše i přes výhru Ádi nad Eliškou Vožickou z Elizzy 3:0 nepostoupily do semifinále, když v rozhodující čtyřhře smolně prohrály 9:11 v pátém setu. Skončily tak na děleném 16. místě

V mladších žácích (47 týmů) bojoval ve výběru ČR náš David Sochor. Společně s T. Kmentem došli vítězně až do čtvrtfinále hlavní soutěže, kde je ale zastavil polský tým KS TS Warmia Lidzbark Warminski a prohra 2:3 znamenala dělené páté místo.

V mladších žákyních (29 týmů) Kája Jaroňová s chebskou Lošťákovou postoupily do hlavní soutěže ze druhého místa. V úvodním kole nestačily na belgický tým AFFRBTT1, v pavouku o 9. místo porazily Niedersachsen 2:1, následná prohra 0:2 se švédským týmem Ängby určila jejich výsledné 10. dělené místo.

Ve starších žákyních (17 týmů) získala Naty Handlová s Andreou Jungwirthovou dvěma výhrami první místo ve skupině a v hlavní soutěži jim následná prohra 0:3 s anglickým týmem JOOLA Plymouth přidělila dělené 5. místo. Naty Fabiánová spolu s vršovickou Horkou obsadily ve skupině třetí místo, v útěše prohrály s SKST Hodonín a skončily tak na děleném 15. místě.

V dorostencích (46 týmů) se představilo pět sparťanů. Tým Sparta1 (Dan Skopec a Adam Sochor) skončil ve skupině třetí a v útěše nestačil na Makaru a Bláhu (Slaný/Kladno). Tým Sparta2 (Lukáš Rulc a Martin Bruk) obsadili po prohrách 2:3 a 1:3 ve skupině také třetí místo, v útěše podlehli kotlářskému Kubelkovi a Víchovi. Oba týmy tak shodně obsadily dělené 39. místo.

Vašek Podrazil spolu s vršovickým Černotou uhráli ve skupině druhé místo. V hlavní soutěži po jedné výhře a jedné prohře pokračovali v pavouku o 9. místo, tam nestačili na polský tým Silesia a obsadili dělené 13. místo.

V dorostenkách (24 týmů) vybojovala Aneta Kohlmannová s Verčou Šimůnkovou ze Slavoje druhé místo ve skupině. V hlavní soutěži podlehly Švédkám z BTK Frej/Halmstad BTK 0:3, následně v pavouku o 9. místo zvítězily nad týmem Linz AG Froschberg 2:1 a nad párem Žižkovská/Marešová (Hodonín/Domažlice) 2:0 a až v „malém finále“ prohrály 1:2 s družstvem Nováková/Ajdini (Hradec Králové/ Krupka). Celkově jim tedy patří desáté místo.