Na Den dětí se do Ostravy sjelo nejlepších 16 družstev starších žáků a žákyň z celé České republiky bojovat o mistrovské tituly! Letos nás zde reprezentovala Naty HANDLOVÁ a Andrea JUNGWIRTHOVÁ!

Díky vysokému postavení na žebříčku obou dívek (Naty 10. místo, Andrea 13.) byly na vrcholném turnaji nasazené jako dvojky, díky čemuž šly v prvním kole na “papírově slabší“ TTC Ústí nad Orlicí.

Naty začala utkání a turnaj výhrou ve třech setech s Krupovou (30.). V druhém zápase Andrea prohrála v pátém setu s Doležalovou (29.). Úspěšná čtyřhra a následný zápas Naty s Doležalovou ale rozhodl o postupu do čtvrtfinále pro naše sparťanky!

Tady na ně čekaly domácí hráčky TJ Ostrava KST a to Březinová (6.) a Vavřinová (32.). V prvním zápase Andrea podlehla ve třech setech Březinové, načež Naty srovnala stav utkání na 1:1, když si poradila se sendvičem Vavřinové. V deblu dominovaly domácí hráčky, ale následující zápasy se naše holky nevzdaly a v obou utkáních zvítězily 3:1 a tím postoupily do semifinále!

Před branami finále je čekal těžký a dlouhý zápas proti SK Dobré B. V úvodní dvouhře Naty bojovala proti nepříjemné obranářce Grimmerové (14.), kde rozhodl až pátý set, v němž soupeřka již nezkazila téměř žádný míček a připsala tak první bod svému družstvu. Andrea hned nato ale zvítězila v duelu se Sazimovou (12.) a srovnala tím stav utkání. Ve čtyřhře holky bohužel nestačily na souhru Sazimové se Šichanovou (23.). A protože v posledním zápase Naty podlehla Sazimové, čekal na sparťanky zápas o pohár a titul za třetí místo.

Zde odehrály možná jeden z nejtěžších zápasů, co se týče oboustranného složení potahů obou soupeřek z Hradce Králové.
Na úvod podlehla Andrea Bártové (2.) ve třech setech. Ve druhém zápase to vypadalo už na další srovnání stavu, když Naty vedla nad Zoubkovou (24.) 2:1 na sety a 4:1, ale hradecké hráčce přálo velké štěstí na množství “prasátek“ až do pátého setu, který skončil bohužel ve prospěch soupeřky. Naty s Andreou se přesto nevzdaly a po vyhraném deblu dokázala ještě Naty cennou výhrou nad Bártovou srovnat stav utkání na 2:2. V rozhodujícím zápase však Andrea podlehla sendvičům Zoubkové a našim hráčkám tak připadlo neoblíbené čtvrté místo.