O víkendu ve dnech 24.-25.8. odjely naše dvě sparťanky na již tradiční turnaj do Frýdlantu nad Ostravicí, kde se mohly skvěle rozehrát na nadcházející sezónu. Celkem 160 hráčů a hráček soutěžilo v devíti kategoriích.

Natálie HANDLOVÁ v sobotu dopoledne změřila síly s dalšími jedenácti dorostenkami a díky druhému postupovému místu ve skupině se dostala do hlavní soutěže mezi šest nejlepších. Zde bohužel nenašla taktiku na zkušenější hráčku Ostravy a nedávnou účastnici MEJ v Ostravě, Vašendovou a skončila tak na 5.-6. místě. I tak si ale připsala cenné body do republikového žebříčku v kategorii dorostenek.

Odpoledne byla řada na juniorech do 21 let, kde se již představila i Aneta KOHLMANNOVÁ. Ve čtyřčlenné skupině si připsala výhru nad domácí Papíkovou. S Vašendovou promarnila dvě nadějné koncovky. S Polkou Tereszkiewcz bojovala nejvíce s její útočnou hrou trávou, ale podlehla. Naopak velmi potrápila Matějovskou z extraligových Řeznovic, kde bohužel vedení 2:1 na sety neproměnila v cennou výhru.

Naty taktéž bojovala s nepříjemnou trávou hradecké Jiráskové a poté podlehla havířovské Hanákové, s oběma 1:3. S hráčkou z Kazachstánu si bohužel nezahrála, jelikož Akasheva zkontumovala celý turnaj.

V neděli byly na programu dvouhry dospělých, kde taktéž startovaly obě naše hráčky.

Naty v prvním zápase zaskočila ostřílenější Štefcovou z Havířova, ale bohužel zápas vzala do rukou po prvním setu soupeřka. U hradecké Novákové měl zápas podobný průběh a po prohře v posledním utkání proti řeznovické Matějovské skončila Naty na čtvrtém místě ve skupině.

Aneta měla téměř stejnou skupinu jako v sobotních juniorkách. Zopakovala výhru nad Papíkovou a tentokrát vrátila sobotní prohru Polce Tereszkiewcz 3:0, kdy si s její trávou už bez problému poradila. S Vašendovou opět promarnila vedení ve dvou koncovkách a s extraligovou Mikulcovou prohrála ve třech setech. Skončila na třetím nepostupovém místě.

Holky potvrdily formu jak do turnajové sezóny, tak hlavně i do ženské ligové premiéry AC Sparta!

Umístění holek:

Naty HANDLOVÁ:
Dorostenky: 5.-6. místo z 12
Juniorky do 21 let: 20. místo z 27
Ženy: 20.-25.místo z 25

Aneta KOHLMANNOVÁ
Juniorky do 21 let: 20. místo z 27
Ženy: 13. místo z 25