V neděli 15. září odstartovala ve sportovní hale Hamr letošní série turnajů Grand Prix kategoriemi mladšího žactva a dorostu. V početné účasti nemohla chybět ani Sparta, v mladším žactvu bojovali čtyři a v dorostu osm našich hráčů a hráček. A dařilo se!

Adam i David SOCHOROVI v kategorii A dorostu pokračovali z prvních míst ve svých skupinách úspěšně dál i ve finálovém pavouku. Adam si výhrou nad Gajdou a Zachardou zajistil třetí místo, David došel až do finále, kde ho, stejně jako předtím bratra, přehrál Knobloch. A k bronzu a stříbru přidali Sochorovi i zlato ze čtyřhry, když na cestě za vítězstvím v turnaji ztratili pouhý set! Gratulujeme!

V kategorii A startovaly i naše Sparťanky. Po třetím místu ve skupině bojovala Naty HANDLOVÁ i Andrea JUNGWIRTHOVÁ v pavouku o 9.-16. místo. A Naty zde došla po výhře nad Blažkovou, Franekovou a Jůzou nejvýš! Prohra s Franekovou a vítězství nad Blažkovou a Bartoňovou znamenaly pro Andreu výsledné třinácté místo.

V kategorii B se nejlépe dařilo Edovi RAŠKOVI, který po vítězství ve skupině vybojoval celkové čtvrté místo a Ondrovi MELÍŠKOVI, který skončil ve finálové skupině sedmý. Vašek MATOUŠEK s Jendou MARHOLEM obsadili v pavouku útěchy 11.-12. místo.

Souběžně s dorostem se odehrála kategorie mladšího žactva.

A Sparta byla opět na bedně, když Martin JANDUS s Kájou JAROŇOVOU vybojovali ve čtyřhře třetí místo! Gratulujeme!

Ve dvouhře kategorie A jsme měli tři zástupce. Nejlépe si vedla Kája, po vítězství ve skupině ji prohra s Kauckým poslala do bojů o 5.-8. místo, kde jí dvě smolné prohry v pátých setech s Rekem (12:14) a Svobodou (9:11) určily celkové osmé místo. V pavouku o 9.-16. místo vybojoval Martin po jedné porážce (Holejšovská) a dvou výhrách (Šourek, Cafmeyer) třinácté místo a Pavel ŠOUREK místo patnácté.

V kategorii B startovala Áďa NOSKOVÁ. Po třetím místě ve skupině ji k postupu do čtvrtfinále útěchy chyběly pouhé dva míčky v pětisetové bitvě s Durdisem.

V tradičním ocenění nejlepších hráček brala v dorostenkách zlato Naty a bronz Andrea, v mladších žákyních přidala zlato Kája. Gratulujeme!