Dne 11.11. se na stolech ve Sportovních areálech Hamru konal poslední turnaj Grand Prix v tomto kalendářním roce. První část turnajů mají tedy již sparťané za sebou a zakončili ji čtyřmi medailemi!

Ve starším žactvu nás reprezentovalo celkem devět našich nadějí.

Nejlépe se dařilo Davidu Sochorovi, který opět prošel skupinou bez ztráty setu a bez porážky došel až do finále, kde ho ale přehrál starší Michal Kopecký z Kotlářky. David si tak odnesl cenný kov za druhé místo!

Naty Handlová postoupila ze druhého místa, když jí ve skupině porazil pouze vítěz turnaje Kopecký. V prvním kole ji ale hned čekal oddílový souboj, zápas s Davidem. O umístění 5.-8. pak vyhrála nad Luxemburkem a Remundou vcelku s přehledem. Obsadila tak pěkné páté místo.

Andrea Jungwirthová šla do hlavní soutěže z prvního místa ve skupině, ale v prvním kole nestačila na Botkovou z Mladé Boleslavi. O umístění pak prohrála s Remundou 2:3 a Luxemburkem 1:3. Umístila se na 8. místě.

Ondra Melíšek se dvěma výhrami ve skupině pokračoval v soutěži o 13.-16. místo. V prvním kole vyhrál nad Reinem z Lužin 3:0. Po následné prohře s plzeňským Jůzou vyhrál nad Adamem Rekem ze Slavoje a skončil tak na 11. místě.

V turnaji B se nejlépe umístil Jenda Marhol, který posupoval ze druhého místa. Až v semifinále byl nad jeho síly Lukáš Rek ze Slavoje. V souboji o 3.-4. místo pak smolně prohrál v pátém setu se slavojáckým Gräfem.

Naty Fabiánová a Vašek Matoušek také postoupili ze svých skupin do hlavní soutěže. Naty ale bohužel hned v prvním kole porazila ústecká Kmoníčková a skončila tak na děleném 9.-16. místě.

Vašek v prvním kole vyzrál nad Slavíčkem ze Slavoje v pátém setu, ale ve čtvrtfinále byl zase pátý set ve prospěch Lukáše Reka, také TJ Slavoj Praha. O umístění vyhrál pak nad Mikhalachim ze Stodůlek 3:2 a v zápase o páté až šesté místo byla nad jeho síly Petra Kmoníčková z TTC Ústí nad Labem.

V nejmladším žactvu bojovali Martin Jandus v turnaji A a Adéla Nosková v turnaji B.

Martin postupoval z prvního místa ve skupině. Dařilo se mu až do semifinále, kde nenašel taktiku na Kasnera ze Slaného a prohrál v pátém setu. O 3.-4. místo svedl boj s Kabelkou, kde už v pátém setu dokázal vyhrát a získal tak krásné třetí místo!

Adéla také svoji skupinu vyhrála. Stejně tak jako Martin v áčku Áďa vyhrávala až do semifinále, kde ji porazil Lebeda z TTC Elizza Praha. O 3.-4. místo vyhrála nad Hankou Kodetovou z TJ Sokol Malá Hraštice v koncovce pátého setu a odnášela si tak zatím své nejlepší umístění z turnajů Grand Prix!

Co se týče čtyřher, tak i tam jsme byli úspěšní v obou kategoriích! Naty s Andrejkou ve starším žactvu našly přemožitele až ve finále, když nestačily na dvojici Botková/Vydrová. Obsadily tak cennou druhou příčku!

V nejmladších hrál Martin již tradičně s Lukášem Martinkem z TTC Praha a krůček od finále je zastavilo duo z Kotlářky – Bertho s Kauckým. Kluci si ale odnášeli bronz!

Poslední letošní Grand Prix dvou zbývajících kategorií (dorost a mladší žactvo) se odehraje příští víkend, a to v neděli 25.11.