V Den boje za svobodu a demokracii se odehrály poslední letošní bodovací turnaje mládeže v Hustopečích a Blansku. Z Blanska se se dvěma medailemi radovala Kačka Petříková a z bronzu ze čtyřhry Kája Jaroňová!

Kategorie mladšího žactva se konala v Blansku a také tam se nám nejvíce dařilo!

Kačka Petříková i přes dlouhodobě zraněné koleno zabojovala, a přestože nepostoupila v turnaji A ze skupiny do hlavní soutěže, tak předvedla bojovné výkony v útěše. V prvním kole porazila Čákorovou z Plzně 3:1 a pak začala její „pětisetová jízda“ ! Ve čtvrtfinále vyhrála nad hradeckou Tonarovou 3:2 (7,6,-10,-3,5), v semifinále obracela stav 1:2 s Andreou Petrů z Vyššího Brodu, ale v koncovkách zabrala a vyhrála 3:2 (4,-8,-9,12,11). Ve finále s lomnickou Janků opět otáčela z 1:2 na 2:2, pátý set byl však nad její síly. Ale i tak si Kačka vybojovala cenný stříbrný kov!

Kája Jaroňová postupovala ze druhého místa ve skupině, kde prohrála jen se Sazimovou z Dobrého. V prvním kole hlavní soutěže pak vyhrála nad Rohovou z Humpolce 3:0 a ve čtvrtfinále prohrála s celkovou vítězkou turnaje, s Kateřinou Pisárovou. Skončila tak na děleném 5.-8. místě.

Kačka s Kateřinou Pisárovou se pokusily o zlatý hattrick ve čtyřhře, ale v tom jim tentokrát zabránila ve finále dvojice Šichanová/Sazimová, když s nimi prohrály o fous 2:3 (8,-8,-6,5,10). Kačka si odvezla tedy druhé stříbro z jednoho bodováku!

Kája Jaroňová spolu se Ščibrániovou z Havířova se dostaly až do semifinále, kde ale nestačily na Kačku s Pisárovou 2:3 (-7,4,-9,9,4). Odnesly si ale krásné třetí místo!
Martin Jandus se dostal do hlavní soutěže ze druhého místa ve skupině, kde prohrál jen s libereckým Vogelem 2:3 (-6,-4,11,11,-4). V prvním kole vyhrál nad Hendrychem 3:0 z Oder, ve druhém nad ústeckým Kabelkou 3:0 a ve třetím už nestačil v pátém setu na Sáblíka 2:3 (6,-7,-9, 4,-5) z HB Ostrov. Skončil tak na děleném 9.-16. místě.

David Sochor odehrál první zápas, který sice vyhrál, ale zbytek turnaje skrečoval kvůli nevolnosti.

V Hustopečích se ve stejný čas utkával proti sobě dorost. V turnaji A startoval Miroslav Šmíd a Aneta Kohlmannová.

Aneta byla ve skupině třetí, když porazila ostravskou Březinovou 3:1. V útěše byly nasazeny přímo do druhého kola bohužel pouze žebříčkově výš umístěné hráčky, které skončily ve skupinách třetí, a tak Anetu čekala hned v prvním kole krajanka Pokorná z Kotlářky. Vyrovnaný zápas dospěl až do pátého setu, který v koncovce skončil ve prospěch levačky z SK DDM Kotlářka Praha 3:2 (6,-6,-8,11,-9). Aneta se tak umístila na děleném 21.-24.místě.

Míra hned v prvním zápase potrápil ostravského Kadlece, když s ním šel do vyrovnaného zápasu na pět setů, který skončil ale výhrou Kadlece 3:2 (7,-9,8,-6,-3). Ve skupině skončil nakonec bez výhry čtvrtý a v prvním kole útěchy vypadl v koncovce pátého setu s litoměřickým Skokanem 2:3 (-7,-6,8,9,-9).

Adam Sochor, Dan Skopec a Andrea Jungwirthová postoupili ze svých skupin do hlavní soutěže turnaje B. Adam ve skupině zabojoval a v zápase o první místo s táborským Jehněm zvítězil 3:2 (-8,8,-10,9,17), Dan s Andreou postupovali ze druhých míst. Adam pak v prvním kole prohrál nad ostravským Rakem 1:3. Dan nad jeho oddílovým spoluhráčem Slavíkem prohrál také v prvním kole 2:3 (6,-3,10,-4,-8) a Andrea nestačila na vsetínskou Hnátkovou taktéž v prvním kole.

Vašek Podrazil spolu s Naty Handlovou také postoupili. Naty ve skupině neztratila set a Vašek postupoval ze druhého místa. Oba došli bez ztráty setu až do čtvrtfinále, kde Naty dělil krůček od postupu do A zápas s Kacálkovou, ve kterém bohužel prohrála a skončila tak na 5.-8. místě. Vašek ve čtvrtfinále prohrál s Waldhauserem 2:3 (-5,7,9,-5,-9). Skončil tak na 5.-8. místě, ale i přesto si v lednu na BTM dorostu v Jablonci zahraje turnaj A.

Lukáš Rulc bohužel ve skupině ve velmi vyrovnaném zápase o postup s libereckým Koprem prohrál 2:3 (9,-6,-4,12,-8) a skončil tak na třetím nepostupovém místě.