V neděli se na jižní Moravě odehrály letošní poslední BTM staršího žactva a nejmladších. I zde jsme měli naše zástupce!

Ve starších se nejlépe umístila Andrea Jungwirthová, která ze skupiny v turnaji A postupovala ze druhého místa, když ve skupině prohrála pouze s celkovou vítězkou turnaje s Kateřinou Pisárovou. V prvním kole hlavní soutěže pak vyhrála v pátém setu nad Ščibraniovou z SK Dobré. Ve čtvrtfinále ale nestačila na hradeckou hráčku se sendvičem Terezu Bártovou a umístila se tak na pěkném 5.-8. místě!

Vašek Podrazil postupoval taktéž ze druhého místa. Ve skupině sehrál dva pětisetové zápasy v jeho prospěch a tím se kvalifikoval do hlavní soutěže. V prvním kole na něj čekal havířovský Jaroslav Bača, kterého zdolal 3:1, následně byl ale nad jeho síly ostravský Vít Kadlec. Obsadil tak 21.-24.místo!

Naty Handlová kvůli sčítání setů skončila ve skupině smolně na třetím místě a spadla tím do soutěže útěchy. Byla ale aspoň nasazena do druhého kola a tam jí čekala kotlářská levačka Eva Pokorná, se kterou bojovala až do posledního bodu v pátém setu, který skončil úspěšněji pro Pokornou 2:3 (6,-9,10,-10,-11). Naty obsadila 17.-20. místo.

Kája Jaroňová hrála turnaj kategorie B a bohužel skončila na třetím nepostupovém místě.

Kačka Petříková měla čtyřčlennou skupinu v turnaji B. Bez ztráty jediného setu se dostala do hlavní soutěže z prvního místa ve skupině. V prvním kole si poradila s Petružálkovou z Hostinného, ale ve druhém prohrála s chebskou Lošťákovou. Odjížděla se 17.-24.místem.

V Blansku mezitím měřil síly se svými vrstevníky Martin Jandus, který postoupil ze skupiny z prvního místa se ztrátou pouhého setu. V hlavní soutěži byl nasazen do druhého kola, kde porazil Kunce 3:1 HB Ostrov. Poté však narazil na vítěze předešlého kola BTM, na ústeckého Karla Jedličku a skončil tak na 9.-16. místě.

Další BTM se přesunou v novém roce na sever Čech do Liberce a Jablonce, a to hned první víkend 5.-6. ledna 2019.