Ze soustředění rovnou na první turnaj sezóny se přesunulo devět sparťanů do Hluku na poslední turnaj seriálu Satelitte tour.

Satelitte tour je jedna z možností, jak si popřípadě připsat několik bodů do žebříčku anebo reprezentovat klub či republiku a to si nenechali ujít ani naši mladí sparťané, kteří se rovnou ze soustředění přesunuli na poslední turnaj z letošní série, který se uskutečnil 18.-19.8. v Hluku. Sobota patřila soutěži jednotlivců.

V mladším žactvu nás reprezentovaly žákyně Kačka PETŘÍKOVÁ, která po prvenství ve skupině nestačila mezi šestnácti na Němku Detert z Niedersachsenu. Kája JAROŇOVÁ postoupila ze druhého místa ve skupině a také nenašla recept na krajanku Detert, když prohrála s Husung Denise (opět Niedersachsen) a skončila tak stejně jako Kačka 9.-16. z 34 mladších žákyň.

Za starší žactvo bojovaly Naty HANDLOVÁ, Andrea JUNGWIRTHOVÁ a Vašek PODRAZIL. Vaška, poté, co vyhrál skupinu, zastavil mezi dvaatřiceti havířovský Antonín Baroš. Naty i po boji skončila na třetím místě ve skupině, a tudíž na turnaji v jednotlivcích končila. Andrea postoupila ze druhého místa a v hlavní soutěži ji ale hned vyřadila Němka Trüe Marlen. Skončila tak na 9.-14.místě z 27 starších žákyň.

V dorostencích se nejvíce dařilo Vojtovi PODRAZILOVI, který postoupil ze druhého místa ve skupině, ale v hlavní soutěži nestačil na hodonínského Tomáše Brucknera. Dan SKOPEC se i přes napínavou pětisetovou bitvu s prvním nasazeným ve své skupině (David Podrazil, SKST Hodonín) umístil na čtvrtém místě, a tak pro něj turnaj skončil. Adam SOCHOR a Aneta KOHLMANNOVÁ stejně jako Dan na turnaji po skupinách již nehráli, kvůli třetímu nepostupovému místu.