V úvodním kole první ligy hostovalo sparťanské áčko v Hrádku a v Klatovech. V oslabené sestavě vybojovalo dopolední remízu 5:5 a odpoledne naše hráčky zvítězily v Klatovech 6:4. Nejvýše se zapsala do novodobé prvoligové kroniky Sparty Markéta Vondráková se 6,5 body, Vendy Tenglová uhrála 5,5 bodu a Andrea Jungwirthová si připsala svůj první prvoligový bodík závěrečným vítězstvím nad Marešovou v Klatovech, které znamenalo i celkovou těsnou výhru Sparty.

Oba naše druholigové týmy se poprvé představily na domácí půdě. Po minulém vítězství ve Stodůlkách čekal nyní sparťanské béčko silný soupeř ze Slavoje, který letos posílila prvoligová Klára Diblíková. V úvodní čtyřhře proti páru Diblíková, Šimůnková se podařilo Anetě Kohlmannové s Naty Handlovou otočit průběh zápasu a zvítězit 3:2. V singlech potom právě s Diblíkovou odehrála Aneta i Naty velmi kvalitní vyrovnané sety, ve kterých rozhodovaly většinou až koncovky. Z vítězství se však radovala zkušenější soupeřka, která má zatím po dvou kolech stoprocentní úspěšnost. A protože v dalších utkáních přidala každá naše hráčka po jedné výhře, výsledné skóre znělo 4:6. V odpoledním zápase proti Braníku se opět podařilo Spartě získat bod za čtyřhru (Kohlmannová, Tichá), ve dvouhrách už to bylo jako na houpačce a v konečné remíze 5:5 se projevila rovněž absence nemocné Věrky Škopkové. Ve druhém kole tak pro Spartu připsala Aneta 4 body, Naty 3,5 bodu a Vendy 1,5 bodu.

Sparťanské céčko po minulé remíze v Bohnicích nastoupilo ve stejné sestavě proti Brandýsu. Zápas trval dvě a půl hodiny, odehrálo se 41 setů převážně s nejtěsnějším rozdílem, bohužel většinou ve prospěch Brandýsa. Odpoledne vybojoval sparťanský pár Terka Pokorná, Kája Jaroňová cennou výhru nad Mladou Boleslaví (Botková, Cimrmanová) ve čtyřhře 3:2, pak přidala Terka ještě dva body a Kája jeden bod. Sobotní bilance utkání je 2:8 a 4:6, Kája vybojovala celkem 3,5 bodu, Terka 2,5 bodu a Kačce Ježkové se oproti minulému kolu nyní příliš nezadařilo.

Po sobotním kole je v tabulce áčko i béčko na čtvrtém místě a céčko na místě devátém. V příštím kole 26. října se představí doma áčko proti týmům Vlašimi a Králova Dvora. Béčko hraje v Kovářově a v Táboře, céčko jede do Děčína a do Nového Boru. Držíme palce!