Na včerejších výsledcích ženských ligových družstev Sparty se bohužel nepříznivě podepsaly probíhající jarní prázdniny a marodění. Dva týmy musely nastoupit v odpoledních zápasech pouze ve dvou hráčkách a soupeřky naše oslabení využily.
Áčko odehrálo dopoledne doma zápas s Litoměřicemi ještě ve třech (Markéta VONDRÁKOVÁ, Vendy TENGLOVÁ, Andrea JUNGWIRTHOVÁ), vítězný bod pro Spartu si však připsala pouze Vendy v utkání s Pavelkovou.

Odpolední zápas s Ústím skončil prohrou Sparty 3:7. Za Spartu nastoupila už jen Markéta VONDRÁKOVÁ (2 body) a Vendy TENGLOVÁ (1 bod). Tři kola před play-off o postup do extraligy zůstává áčko na druhém místě za vedoucí Vlašimí, na paty mu ale šlape třetí El Niňo a čtvrté Ústí, které má navíc zápas k dobru.

Béčko se vypravilo k těžkému zápasu do Vyššího Brodu nakonec ve třech hráčkách (Aneta KOHLMANNOVÁ, Naty HANDLOVÁ, Vendy TICHÁ). Podzimní výhru nad silným celkem se tentokrát už nepodařilo zopakovat, k remíze chyběly i dva míčky v koncovce pátého setu vyrovnaného utkání Naty s Nečasovou. Také v úvodní čtyřhře měly soupeřky Meškánová, Procházková nad Anetou s Naty v rozhodujícím setu bohužel navrch, přestože Sparta už vedla v průběhu utkání 2:1 na sety. Domácí hráčky podpořilo početné divácké publikum, v náročném zápase dokázala získat tři body pro Spartu pouze Aneta a jeden bod Vendy. V tabulce je nyní béčko na druhém místě se stejným bodovým ziskem jako třetí Vyšší Brod, z prvního místa ho sesadil Slavoj, který má ale odehráno už o zápas navíc. Ve zbývajících třech kolech mohou do bojů o play-off o postup do první ligy promluvit také čtvrtý Kovářov a pátá Elizza…

Céčko odjelo k zápasu do Jirkova pouze ve dvou hráčkách (Andrea JUNGWIRTHOVÁ a Kája JAROŇOVÁ). Oslabený tým zde nakonec také těsně prohrál 4:6, když si obě mladé sparťanky připsaly po dvou vítězstvích a k cenné remíze chyběly jen dva míčky v utkání Káji s Koutskou. V tabulce se tak družstvo vrátilo na osmou příčku, pouhý bod je nyní dělí od devátého Nového Boru a v závěru soutěže budou sparťanky bojovat o udržení v druhé lize.

Zápasy příštího kola odehrají v sobotu 7. března všechny naše týmy doma. Áčko zahájí v 9:30 zápas o druhé místo s El Niněm, béčko a céčko se ve 13:30 utkají o potřebné body s Plzní a Dvorem Králové. Držíme palce, přijďte zafandit!!!