Smart Search Module

Novinky {oddíl}

Modřanská Minipálka 2018

Tradičního turnaje pro nejmladší a mladší žactvo Modřanská minipálka, pořádaného vždy v červnu Slavojem Praha, se letos zúčastnilo celkem 93 mladých nadějí z celé republiky. Mezi nimi se ve svých kategoriích neztratili ani naši tři sparťané. Nejlépe si vedla Kačka Petříková, když triumfovala jak v pingpongové části, tak v atletických disciplínách a zaslouženě si odvezla celkové vítězství. David Sochor s přehledem zvítězil v pingpongovém turnaji, páté místo v atletice ho ale posunulo na výsledné třetí místo. Pro Terezku Melíškovou znamenalo třetí místo v pingpongu a druhé místo v atletice celkové třetí místo.

David a Terezka se ještě mohou zúčastnit i příštího, 15. ročníku, Kačka se s Minipálkou letos rozloučila parádním výkonem, gratulujeme!

Výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Mistrovství ČR družstev

Letošního MČR družstev, které proběhlo ve dnech 2. a 3. června v Ostravě, se Sparta zúčastnila se dvěma týmy. Družstvo starších žáků ve složení Mirek Šmíd, Vojta Podrazil a Petr Šusta se vítězstvím 3:1 nad Jiskrou Strážnice v úvodním kole dostalo do čtvrtfinále. Tady sice sparťané prohráli s pozdějšími finalisty TJ Ostrava KST 3:0, ale Mirek i Petr měli výhru a postup hodně blízko, když jim k vítězství v rozhodujících pátých setech s Kadlecem a se Slavíkem chyběly pouhé dva míčky. V dalším zápase pak porazili Libín Prachatice 3:1, v posledním utkání o 5. místo už nestačili na SKST Liberec 0:3.

Poprvé po mnoha letech měla Sparta na vrcholném turnaji družstev i dívčí zastoupení, v dorostenkách náš klub reprezentovaly Aneta Kohlmannová a Natálka Handlová. V úvodním kole jim los přiřadil nasazené jedničky SKST Vlašim A, po prohře 0:3 bojovaly naše hráčky o 9. až 16. místo. V této části dokázaly dvakrát vyhrát, 3:1 nad Jiskrou Nový Bor a 3:0 nad TJ Batesta Chodov, v závěrečném zápase s TTC Moravská Slavia Brno (Záděrová, Halasová) o celkové 9. místo prohrály sparťanky 2:3.

Výsledné šesté místo starších žáků a desáté místo dorostenek Sparty je v silné konkurenci velmi pěkné, děkujeme všem zúčastněným hráčům a hráčkám za úspěšnou reprezentaci našeho klubu.

Podrobné výsledky jsou k nahlédnutí zde.

Velká cena Prahy 2018

Tradičního květnového turnaje Prague Grand Prix se letos zúčastnilo téměř 500 hráčů a hráček ze 16 zemí, mezi nimi nechybělo ani deset mladých sparťanů.

V kategorii nejmladších žáků bojoval David Sochor. V hlavní soutěži skončil na pěkném pátém místě, v družstvech spolu s J. Morávkem dokázali ve všech sedmi zápasech zvítězit dokonce bez ztráty setu a zaslouženě tak převzali nejvyšší ocenění.

Vašek Podrazilmladších žácích hrál na turnaji za výběr ČR, stejně jako David Sochor. V hlavní soutěži ho ve druhém kole porazil slovenský S. Šutiak 3:0 a Vašek tak obsadil 17.místo. Ve družstvech hrál tradičně s D. Košťálem a probojovali se až do semifinále A, kde nestačili na tým Maďarska.

mladších žákyních měla Sparta dvě zástupkyně, Andrejku Jungwirthovou a Kačku Petříkovou, které spolu v soutěži družstev dokázaly také postoupit do hlavní soutěže. Po prohře s Východním Slovenskem v prvním kole pokračovaly ve finále B, kde porazily Sokol PP Hradec Králové 2:1 a finále B tak vyhrály. V singlech se do hlavní soutěže probojovala jen Kačka, v prvním kole ji vyřadila po velkém boji slovenská hráčka Majerčíková. Andrejka byla v útěše nasazená do čtvrtfinále, kde ale nepřešla přes Peštálovou z Havlíčkova Brodu. Kačka skončila na 17. místě, Andrejka na 27. místě.

Také ve starších žácích jsme měli dva hráče. Mirek Šmíd došel bez ztráty setu až do třetího kola hlavní soutěže, kde prohra 0:3 s O. Květoněm znamenala 17.místo. V týmu hrál s chebským Levorou, ve druhém stupni byli nasazeni do čtvrtfinále, ale dál je nepustil tým Švýcarska. Petr Šusta se rovněž probojoval ze skupiny do hlavní soutěže, v prvním kole prohrál s polským Gwizdonem a odvezl si z turnaje 33. místo.

Natálka Handlová ve starších žákyních také postoupila do hlavní soutěže, kde ji v prvním kole přehrála Irka Baldwin, Naty skončila na 17. příčce. V družstvu společně s Franekovou z pražské Elizzy postoupily ze druhého místa ve skupině, po porážce s Irkami z Devonshire pokračovaly ve finále B, kde s jednou výhrou nad Vyšším Brodem skončily na 3. místě.

dorostencích se Dan Skopec probojoval s jednou výhrou a jednou prohrou ve skupině do hlavní soutěže, hned v prvním kole ho bohužel vyřadil liberecký Pařízek a pro Dana to znamenalo 33. místo. V týmu společně s Adamem Sochorem skončili ve skupině třetí, ve finále C porazili postupně Kotlářku Praha, Sokol Plzeň a Slavoj Praha a zastavil je ve finálovém souboji až SK Svinov. Adamovi se v jednotlivcích nepodařilo postoupit do hlavní soutěže, po jedné výhře a jedné prohře v útěše obsadil 59. místo.

dorostenkách měla úspěšný závěr sezóny Aneta Kohlmannová. Obsadila páté místo v hlavní soutěži,k zisku cenné medaile ji chyběly pouhé tři míčky ve vyrovnaném zápase s Polkou E. Razakowskou. V týmu společně s Verčou Šimůnkovou ze Slavoje skončily také na pěkném pátém místě ve finále A, v této soutěži si Aneta připsala výhru i nad pozdější vítězkou dorostenecké kategorie, J. Tomeckou z Polska.

Gratulujeme všem zúčastněným sparťanům k úspěšné reprezentaci klubu, v náročné mezinárodní konkurenci se neztratili. Všichni odehráli spoustu těžkých zápasů se svými vrstevníky z různých zemí a získané zkušenosti z třídenního maratonu jim určitě pomohou v dalším pingpongovém rozvoji.

Výsledky zde.

Přebory Prahy družstev – 2.kolo

V odvetném kole turnajů Přeboru Prahy družstev odehraných ve sportovní hale Hamr v Braníku vybojovala Sparta celkem čtyři stříbrné a dvě bronzové medaile.

Už v polovině ledna odehrála druhé kolo společná kategorie mladšího žactva. Tým Sparta A ve složení Vašek Podrazil, David Sochor a Andrejka Jungwirthová podlehl v 1.třídě pouze družstvu DDM Kotlářka a skončil tak na pěkném druhém místě před týmy TTC Elizza, TJ Slavoj, ZŠ Lužiny 06 a TTC Klánovice. Stejně úspěšný byl i tým Sparta B (Míša Rulc, Kačka Petříková a Terezka Melíšková), který bojoval ve 2.třídě.

V dubnu pak pokračovaly další kategorie.  Ve starších žácích dokázalo tentokrát pouze dvoučlenné družstvo Sparta A (Vašek a Vojta Podrazilovi) udržet druhé místo za vítěznou Kotlářkou, třetí místo navíc vybojovalo sparťanské béčko (Lukáš Rulc, Petr Šusta a Ondra Melíšek).

Ve starších žákyních přidaly bronzovou medaili Natka Handlová a Andrejka Jungwirthová a v dorostenkách obhájilo druhé místo za Kotlářkou družstvo Sparta A (Aneta Kohlmannová a Natka Handlová), družstvo Sparta B (Natálka Fabiánová a Zuzka Krajíčková) obsadilo na dubnovém turnaji páté místo.

Fotografie : Stříbrné družstvo dorostenek - Aneta Kohlmannová a Natálie Handlová.

Na pátém místě v elitní 1.třídě skončil v silné konkurenci dorostenců také tým Sparty ve složení Dan Skopec, Mirek Šmíd a Adam Sochor.

Medailistům gratulujeme a všem hráčům děkujeme za dobré výkony.

Kompletní výsledky jsou k nahlédnutí zde.