Smart Search Module

19. a 20. 8. 2017 - Sparta na Satellite Tour

Hned po vydatném týdenním soustředění, konaném jako každoročně v srpnu společně se Slavojem Praha v Bystřici nad Pernštejnem, se pět hráčů Sparty zúčastnilo kvalitně obsazeného mezinárodního turnaje Satellite Tour v Hluku, kam se přihlásilo celkem 342 hráčů z České republiky, Slovenska, Běloruska, Ukrajiny a Polska.

Vašek Podrazil jako nasazená jednička ve skupině v mladších žácích postoupil do druhého stupně z prvního místa, kde měl v prvním kole “bye“, ve druhém kole porazil Víta Benáka (TTC Elizza Praha) 3:2 a pokračoval výhrou nad Jakubem Gašparíkem (ŠKST Topolčany) 3:1. Dále však v napínavém zápase proti Slovákovi Samuelovi Šutiakovi (ŠKST Topolčany) mu už chyběl od medaile kousek a bohužel za stavu 11:13 v pátém setu odcházel Vašek s celkovým 5.-8. místem.

Vojta Podrazil nakonec ze skupiny s jedním vítězstvím a dvěma prohrami také postoupil, díky počtu uhraných setů ze druhého místa. Ve druhém stupni potom prohrál s Jurajem Petrlíkem (ŠKST Topolčany) a umístil se tak ve starších žácích na děleném 17. místě.

Nejenom u Vojty se počítaly sety. Dan Skopec v dorostencích už takové štěstí neměl a na poměr setů skončil ve skupině až na třetím místě i přes dvě výhry a jednu prohru, a tím v sobotu končil.

V mladších žákyních Andrejka Jungwirthová postoupila s jednou výhrou a jednou prohrou ze druhého místa, kde poté měla Dziewiczovou Leu (ŠKST Ružomberok), která v koncovce pátého setu Andrejku přehrála a tím ji z dalších bojů vyřadila. Andrejka si odnesla dělené 17. místo.

V dorostenkách Aneta Kohlmannová ve skupině prohrála jen s Terezou Pytlíkovou (ČR), následující dva zápasy proti Slovenkám vyhrála 3:0. Ve druhém stupni nestačila na další slovenskou hráčku Lenku Dzurovou  (STK Stará Turá) a obsadila tak dělené 9. místo.

V neděli se všichni Sparťani zapojili i do soutěže družstev. Chlapci ve složení Vašek Podrazil, Vojta Podrazil a Dan Skopec postoupili jako druzí ze skupiny. Ve druhém stupni nestačili na STK 1. ZŠ Vráble a po prohře 1:2 se umístili na 9.-11. místě.

Dívky doplnila v družstvu Sparty starší žákyně Natálka Handlová (Slovan Bohnice). Společně s Andrejkou Jungwirthovou a Anetou Kohlmannovou ve skupině skončily i přes bojovný výkon čtvrté za českou reprezentací, Hlukem a SK Dobré B.

Výsledky turnaje naleznete zde.