Smart Search Module

9. a 10. 9. 2017 - Sparťani se na prvních BTM neztratili!

Ve dnech 9. a 10.září se v pražských sportovních halách na Jižním Městě odehrály první republikové BTM. Spartu zde reprezentovalo 16 hráčů a hráček, kteří se v početné konkurenci neztratili.

V dorostu v kategorii A se představili Filip Černota a Aneta Kohlmannová. Filip ze skupiny postoupil ze druhého místa do hlavní soutěže, kvůli jediné prohře nad Davidem Průšou (TTC Elizza Praha), odkud pokračoval dále až do finále bez prohry. Ač ve finále Filip nad Janem Valentou (SK DDM EN Kotlářka Praha) vedl už 2:0 na sety, nakonec prohrál 2:3 a odnesl si tak krásné 2. místo.

Anetě se v náročné skupině nepodařilo vyhrát. V útěše porazila v prvním kole Lilianu Plachou (TSM Kladno) 3:2, v druhém kole Anna Matějovská (SKST Vlašim) ze zdravotních důvodů skrečovala zápas. V semifinále pak vyhrála nad Annou Stránskou 3:1, ve finále v pražském derby s Helenou Sommerovou (SK DDM EN Kotlářka Praha) prohrála 1:3 a skončila tak celkově na cenném 14. místě.

V dorostencích kategorie B hrál Daniel Skopec, který ze skupiny postoupil z prvního místa, čímž byl nasazen do druhého kola hlavní soutěže, kde si poradil s Tomášem Brucknerem (MSK Břeclav), ale hned na to prohrál s Lukášem Heinzlem (TTC Libín Prachatice z.s.) v dalším kole. Miroslav Šmíd, který hladce vyhrál skupinu, díky tomu byl jako Dan nasazen do druhého kola, kde ho ale porazil Radim Svojanovský (TTC Ústí nad Orlicí) 0:3. Martin Zítek si zahrál hlavní soutěž také, díky postupu ze skupiny ze druhého místa. V prvním kole však nestačil na Ondřeje Líbánka (TJ Sokol Drnovice). Lukáš Rulc ze skupiny nepostoupil, ale sbíral cenné zkušenosti ve starší kategorii. Vojtěch Podrazil a Natálka Fabiánovátaktéž bohužel ze třetího místa nepostoupili a v turnaji končili po čtyřhře.

Zároveň se v sobotu odehrál v nedaleké hale Jižního města turnaj kategorii mladšího žactva, kde se prezentovali Andrea Jungwirthová, Václav Podrazil, Kateřina Petříková a Michal Rulc. Andrejka postoupila v kategorii A ze druhého místa do hlavní soutěže, kde v prvním kole prohrála se Soňou Krupovou (TTC Ústí Nad Orlicí) 0:3 a umístila se tak na pěkném 9.-12. místě. Vašek skupinou prošel bez ztráty setu, což ho nasadilo přímo do druhého kola, kde si poradil s Vítem Benákem (TTC Elizza Praha) 3:1, ale v následujícím zápase prohrál s Danielem Košťálem (SKST Baník Havířov) 0:3 a skončil mezi osmi nejlepšími. V kategorii B měla Kačka ve skupině jenom jednu prohru a postoupila ze druhého místa. V prvním kole ji pak porazila Klára Peštálová (HB Ostrov Havlíčkův Brod) 1:3. Míša bohužel ze skupiny nepostoupil, a tak v turnaji po čtyřhře končil.

Neděle byla opět plná stolního tenisu, a to v kategoriích staršího a nejmladšího žactva. Ve starších Spartu reprezentoval Mirek Šmíd, Vašek a Vojta Podrazilové, Andrejka Jungwirthová, Ondra Melíšek, Petr Šusta, Lukáš Rulc, Kateřina Petříková, Natálie Fabiánová, Terezka Melíšková a Lukáš Kubík. Mirek postoupil v kategorii A ze druhého místa do hlavní soutěže, kde ho v prvním kole po pětisetové bitvě porazil Michael Sedláček (TTC Ostrava 2016) 2:3, díky čemuž obsadil 17.-24. místo. Vojta měl smůlu na los a ze skupiny šel do útěchy, kde ho v prvním kole porazil Vít Kadlec (TTC Elizza Praha). Tudíž si Vojta bude muset vydobýt zpět svoji pozici v této kategorii na příštím BTM, kde by měl startovat v kategorii B.

kategorii B postoupila Andrejka ze skupiny jako jednička, ale v prvním kole hlavní soutěže kategorie ji vyřadila Diana Grimmerová (SK Dobré) 2:3. Vašek ve skupině hladce porazil všechny své soupeře a ve vítězném tažení pokračoval nadále až do finále kategorie B, kde porazil Martina Šípa (SK DDM Kotlářka EN Praha) 3:0 a zajistil si tak účast v kategorii A na dalším BTM v říjnu v Ostravě. Ondra postoupil v kategorii B ze druhého místa ve skupině, avšak v pátém setu ho hned na to porazil Alexander Hlavsa (TTC Ústí nad Orlicí). Petr ve skupině až do druhého kola neztratil ani set. To až ve druhém kole s Erikem Topičem (HB Ostrov Havlíčkův Brod), kde i nad své mečboly v pátém setu prohrál 2:3. Lukáš Rulc hrál již svoji kategorii, a tak se cítil víc jistě, než v přechozím dni proti dorostencům a prohrál až ve čtvrtfinále kategorie B nad Janem Benákem (TTC Elizza Praha), když v koncovce pátého setu chyběl kousek a dostal by se do semifinále. Kačka zkusila takovýto turnaj ve starším žactvu poprvé. Bojovala a k postupu ze skupiny jí chyběly jen tři míčky, z turnaje si ale odnesla cenné zkušenosti. Naty skončila stejně jako Kačka, a tak v turnaji po čtyřhře taktéž končila.

Terezka v nejmladší kategorii skončila na třetím místě a ze skupiny nepostoupila. Lukáš Kubík také sbíral cenné a užitečné zkušenosti do dalších zápasů a turnajů. Na turnaji skončil čtvrtý ve skupině a dále nepokračoval.

Kompletní výsledky BTM jsou k nahlédnutí zde.