Smart Search Module

6. a 7. 1. 2018 — BTM Liberec, Jablonec nad Nisou

Během prvního lednového víkendu se v Liberci a v Jablonci odehrálo čtvrté kolo republikových bodovacích turnajů mládeže. Spartu zde reprezentovalo dvanáct hráčů a hráček.

Nejúspěšnější byla pro Spartu kategorie nejmladšího žactva díky Davidu Sochorovi, který opět došel bez zaváhání až do finále turnaje. Ke zlatým medailím z minulých kol přidal David tentokrát stříbrnou, v závěrečném souboji ho přehrál 3:1 Morávek ze Strážnice.

V kategorii mladšího žactva přidal zlatou medaili do sparťanské sbírky Vašek Podrazil ve čtyřhře s Košťálem (Havířov). V jednotlivcích startovali v elitní kategorii A čtyři sparťanští zástupci: Vašek postoupil ze druhého místa ve skupině do finálového pavouka, ve druhém kole ho však vyřadil jeho deblový spoluhráč z Havířova 3:1. David Sochor dokázal ve skupině vyhrát všechna utkání, v prvním kole pak ale podlehl opavskému Dzidovi. Andrejka Jungwirthová ve skupině obsadila druhé místo, když prohrála pouze s Pisárovou po vyrovnaném souboji 2:3. V prvním kole finálové části ji bohužel zastavila Ďuláková ze Zlína. Kačka Petříková si také připsala dvě výhry, ve skupině nad Novohradskou z Blanska a v prvním kole útěchy nad Dubravcovou ze Lhenic. Ve čtvrtfinále nestačila na Jaroňovou (TTC Brandýs).   

Nejpočetnější zastoupení osmi hráčů jsme měli ve starším žactvu. V kategorii A skončil nejlépe Míra Šmíd, když postoupil ze druhého místa ve skupině do finálového pavouka, kde ho ale v prvním kole přehrál třeboňský Pešek 3:1. Vašek Podrazil po výhře nad Černým ze Slaného obsadil třetí příčku ve skupině, v pavouku útěchy A potom dokázal zvítězit ve všech utkáních a celkově tak skončil mezi staršími na pěkném 25.místě. Vojta Podrazil ve skupině kategorie A skončil bez výhry na čtvrtém místě, v prvním kole útěchy nestačil na Kuchtu z Vyššího Brodu. Andrejka Jungwirthová se díky vítězství v kategorii B na minulém turnaji nominovala také do kategorie A. V náročné skupině se jí nepodařilo vyhrát, body si ale připsala za výhru v prvním kole útěchy, kdy oplatila Ďulákové sobotní porážku v mladších žákyních. V dalším kole prohrála s Dosedělovou (KST Jirkov). V kategorii B se z vítězství ve skupině radovali Lukáš Rulc a Natálka Handlová. Oba došli poté do druhého kola vyřazovacího pavouka, Lukáš prohrál s Prázdným ze Sokola Náklo 2:3 a Natálka s Botkovou (Mladá Boleslav) 1:3. Postup ze skupiny si po výhrách nad Kmoníčkovou (Ústí n.L.) a Klofcovou (Kamenický Šenov) vybojovala i Kačka Petříková, v pavouku už nestačila na Růžičkovou ze Světlé n.S. Ve starších žákyních kategorie B startovala také Natálka Fabiánová, které se ale nepodařilo postoupit ze skupiny.

V nejstarší kategorii dorostu Filip Černota po vítězství ve skupině bohužel prohrál ve druhém kole finále kategorie A s ostravským Onderkou 2:3 a skončil tak na celkovém 9.-16.místě. Aneta Kohlmannová ve skupině kategorie B oba zápasy vyhrála, ve druhém kole ji pak zastavila domažlická Marešová 3:1. Adam Sochor postoupil do vyřazovacího pavouka ze druhého místa ve skupině, po výhře nad Jánským (Sokol Plzeň) 3:2 ho ve třetím kole vyřadil Polívka z KST Blansko 3:1.

Podrobné výsledky jsou k nahlédnutí zde.