Smart Search Module

17. 9. 2017 — Šest medailí pro Sparťany na prvním GP!

Dne 17.9.2017 se ve Sportovním areálu Hamr Braník uskutečnily souběžně dva turnaje pražského Grand Prix mládeže, a to nejmladšího a staršího žactva, a Sparťanům se opět dařilo!

V kategorii staršího žactva startovali Miroslav Šmíd, Petr Šusta, Lukáš Rulc, Václav Melichar, Ondřej Piroutek, Tadeáš Janoušek, Andrea Jungwirthová, Natálie Handlová a Kateřina Petříková. Mirek skupinou prošel velmi hladce a svoji formu prokázal i v hlavní soutěži, kde nad nikým neměl slitování, ve druhém kole dokonce byl nalosován k oddílovému spoluhráči Lukáši Rulcovi (obsadil 10. místo), kterého porazil 3:0, dále pokračoval až do finále, tam porazil Martina Šípa 3:2 a radoval se tedy z krásného prvního místa!! Dařilo se mu i ve čtyřhře s Michalem Pflegerem ze Slavoje, skončili na druhém místě. Gratulujeme!

Petr a Natálka jako nasazené jedničky ve svých skupinách bez problému postoupili do hlavní soutěže, kde měli v prvním kole oba “bye“, ve druhém kole oba vyhráli a dostali se tím do čtvrtfinále. Tam Naty prohrála 1:3 s Michaelem Kopeckým (SK DDM Kotlářka EN Praha) a Petr 2:3 s Martinem Šípem (také SK DDM Kotlářka EN Praha). Oba se tedy umístili na děleném 5.-8. místě. Andrejce se také podařilodíky druhému místu ve skupině postoupit do hlavní soutěže a zde vybojovala 14. místo. Tadeáš, Kačka, Ondra a Vašek bohužel skončili v útěše v prvním kole, kdy nestačili na své soupeře, a celkově tak v turnaji skončili na děleném 33.-43. místě. Natálka a Andrejka si odnesly také stříbrnou a bronzovou medaili za umístění z přítomných starších žákyň.

V nejmladších nastoupili Terezka Melíšková, Kateřina Šestáková a David Sochor. David  byl dalším Sparťanem, kdo si odnesl z nedělního GP zlatou medaili z prvního místa v hlavní soutěži! Za celý turnaj neprohrál v singlu jediný set!! K tomu ještě později přidal stříbrnou medaili ze čtyřhry stejně tak jako jeho slavojácký spoluhráč Rek Dominik Lukáš. Gratulujeme!

Kačka a Terezka bohužel v útěše tentokrát nestačily na své soupeře a hned první zápas v útěše prohrály a na turnaji končily.

Kompletní výsledky obou kategorií jsou k nahlédnutí zde.