Letošní Mistrovství ČR jednotlivců mužů a žen zahájila v pátek 28. února tradiční kvalifikace, které se zúčastnilo 105 hráčů a 78 hráček. Ve dvaceti skupinách žen zde bojovaly o postupové první místo i čtyři sparťanky!

Nejvýše nasazená byla ve skupině Markéta VONDRÁKOVÁ. V prvních dvou zápasech své soupeřky, domácí Holubovou a Novohradskou z Blanska, snadno přehrála, o postup ji bohužel připravila výhrou v závěrečném utkání hradecká Nováková.

Aneta KOHLMANNOVÁ díky umístění na žebříčku žen zahajovala ve skupině ze druhé příčky, první místo si však nenechala vzít extraligová Kmeťová (Hodonín), která se pak v dalším předkole vítězstvím nad hradeckou Jiráskovou probojovala mezi finálních 24 hráček hlavní soutěže. Aneta tak po výhře nad Švachovou (Vrbno pod Pradědem) a prohře s Chovancovou (Svinov) skončila ve skupině na třetím místě.

Kája JAROŃOVÁ, nejmladší účastnice šampionátu, si rovněž připsala cennou výhru v úvodním utkání s prvoligovou Polcarovou (Hrádek). Následné prohry s hodonínskou Žižkovskou a bruntálskou Veiglovou, kde byl pátý set ve prospěch soupeřky, určily pro Káju třetí místo ve skupině.

Andrea JUNGWIRTHOVÁ se ve skupině utkala s Pytlíkovou (Vlašim), s Ajdini (Krupka) a s Marešovou ml. (Domažlice). Skončila na čtvrtém místě bez vítězství. V náročných utkáních však získala ve svůj prospěch vždy jeden set.