O víkendu 14.-15. prosince se v Havířově odehrály letošní žebříčkové turnaje pro 24 nejlepších hráčů a hráček mladšího žactva a dorostu. A Sparta bodovala!

V mladším žactvu David SOCHOR porazil ve skupině Slaného (Havířov) 3:1 a Ondračku (Frýdlant) 3:0, vítězně pokračoval až do samotného finále – Wagner (Heřmanův Městec) 3:1, Škalda (Dobré) 3:1, Holub (Ostrov) 3:1. Ve vyrovnaném souboji o zlato pak dokázal porazit Morávka (Strážnice) 3:2, přestože už soupeř vedl 1:0 a 2:1 na sety!!

V mladších žákyních byla úspěšná Kája JAROŇOVÁ, která se v silné konkurenci také probojovala až na stupně vítězů! Ze skupiny postoupila jako první po výhře 3:1 nad Antošovou (Hostinné) a 3:2 nad Slámovou (Kladno). V hlavním pavouku pak porazila 3:0 Glückovou (Mor. Beroun) a 3:0 Najmanovou (Lanškroun). V semifinále ji přehrála pozdější vítězka turnaje, Šichanová (Dobré) 3:0. V zápase o třetí místo Kája porazila Juchelkovou (Vsetín) 3:1 a z Havířova si tak odváží bronz! Oběma medailistům gratulujeme za skvělé výkony!

Možnost zahrát si v Havířově na elitním turnaji dorostenek dostala na poslední chvíli také Naty HANDLOVÁ. Příležitost získat cenné body do žebříčku ale bohužel nevyužila. Prohry 0:3 ve skupině s Vašendovou (Havířov) a s Matoušovou (Hrádek) znamenaly pro Naty další zápasy v pavouku o 17.-24. místo, kde nestačila na Ajdini (Krupka) 1:3, Strnadovou (Velké Popovice) 1:3 a v závěrečném boji o předposlední příčku prohrála se Stránskou (Liberec) rovněž 1:3.

Žebříčkové turnaje uzavřely první polovinu letošní sezóny, ale ne nadlouho. Hned po vánoční přestávce, o prvním lednovém víkendu, budou pokračovat BTM v Jablonci a v Liberci. Přejeme všem sparťanům hodně dalších úspěchů!